• Hüseyin Alaz

  Bütçe Ve Raporlama Direktörü

  “Fırsatlarla dolu bir kariyer”

  SOCAR çalışanlarına çok fazla ve etkileyici fırsatlar sunar. Buradaki iş hacimleri, çalışılan projeler istisnai ve dünya standartları ölçeğindedir. Büyük işlerin parçası olmak istiyorsanız eğer, SOCAR bu isteğinizi tahmininizin çok ötesinde karşılayacaktır. 

  Dikkat çekme istediğim diğer bir konu ise SOCAR’da kişisel ve mesleki gelişiminize yönelik yapılan yatırımlar… Bu çatı altında bir finansçı olarak heyecan verici bir öğrenme süreci yaşıyorum. Bana verilen değer ve yatırıma karşılık olarak da sürekli yükselen bir performans hedefliyorum.

 • Esra Gültekiner

  Hukuk Müşaviri

  “Kurumsal atmosfer, güler yüzlülük, paylaşım...”

  SOCAR’da çalışmayı kariyerimin en önemli adımı olarak görüyorum. SOCAR, Türkiye’de özel bir şirket olsa da aslında Azerbaycan’da bir devlet şirketi ve işleyişin hukuksal temelinin güçlü olması normalin üzerinde önem taşıyor. Bu denli büyük bir operasyonun hukuksal sorumluluğunu taşıyan müthiş bir ekibin parçası olmaktan gurur duyuyorum.

  Daha önemlisi, SOCAR’nın kurumsal atmosferi, insanların güler yüzlülüğü, öğretme ve paylaşma çabaları. Kısa bir süre oldu ama şunu hissettim: SOCAR, tüm çalışanların kişisel gelişimini kendi ilerlemesiyle paralel olarak sürdürüyor. Farkı yaratan da bu anlayış.

 • Serdar Atılgan

  Proje Kontrol Grup Müdürü

  “Ayrıcalıklı hissediyorum!”

  Hem SOCAR Türkiye Proje Yönetim Ofisi’nin ilk çalışanlarından biri olarak, hem de yapılan ve yapılması planlanan projeleri yöneten takımın bir parçası olarak şunu söyleyebilirim ki, çok özel bir iş yapıyoruz ve ayrıcalıklıyız. Olanaklarımız geniş, yöneticilerimiz vizyoner, eşitlikçi ve katılımcı bir yönetim politikamız var. Yöneticilerin uluslararası kültürlerden geliyor olması iş yapış biçimlerimize zenginlik katıyor.

  İnsan Kaynakları anlayışı bu şirkette çok farklı ve başka şirketlerin çok ilerisinde. İK, bize insana verilen değeri hissettiriyor ve bu da her birimizin performansını olumlu yönde etkiliyor. Uzakta oturuyorum ama ayaklarım beni buraya her sabah aynı heyecanla getiriyor.

 • Gökçe Demirel

  İç İletişim, KSS, Sürdürülebilirlik Grup Koordinatörü

  Yaptığımız işin doğası gereği çok büyük bir operasyonumuz ve bulunduğumuz noktadan çok daha büyük bir vizyonumuz var. Başarılı olmak ve büyümek tabii ki bir hedef. Ama daha önemlisi büyürken yarattığımız ve yaydığımız katma değer...

  SOCAR çalışanlarına sunulan tüm olanaklar, maddi ve manevi ayrıcalıklarımız, sadece motivasyonumuzu değil yaşam kalitemizi de artırma çabaları, buradaki değer yaratma arzusunu tetikliyor. Kan tahlilinden, şirket içinde masaj yaptırmaya kadar bir çok, basit ama sizi iyi hissettiren dokunuşları var... Hayati ihtiyaçlar olmayabilir ama hayat kalitesini artıran detaylar.

 • Güneş Sönmez

  Sözleşme Grup Koordinatörü

  “Seçilmiş olma hissiyle çalışmak”

  Bir profesyonel olarak beni çok tatmin eden bir kariyer yolculuğum oldu ve çok uzun yıllardır yurt dışındayım. Aklımın bir köşesinde bir fırsat yaratıp Türkiye’ye dönme fikri daima vardı ve SOCAR’la birlikte istediğim ortamı yakaladım.
  Dünyanın neresinde olursa olsun, operasyon için en iyileri buraya çeken bir insan kaynakları politikası var. Seçilmiş olma hissi gerçekten keyifli. Benim için daha keyifli olan ise yurtdışında edindiğim tüm bilgi ve deneyimi ülkeme taşıyabilecek olmam, ve bunu, SOCAR gibi dev bir organizasyonda, değerli ve ayrıcalıklı olduğumu sürekli hissederek yapacağım.
  SOCAR benim için büyük bir fırsat, evet ve inanın Türkiye için de büyük bir fırsat.

 • İlke Engin Baykal

  İK İş Ortağı Kıdemli Uzmanı

  Yeni ofisimizdeki ilk günümüzde, üzerinde adımın yazılı olduğu bir matara hediye edildi. Ama asıl önemli olan detay, mataramın günlük su ihtiyacımı unutmamamı hedefleyen özel tasarımıydı. Çok hoş bir karşılamaydı.